„Przybądź nam Miłościwa Pani ku pomocy”

„Przybądź nam Miłościwa Pani ku pomocy, kiedy zapominamy o drugim człowieku, który słów bardziej pragnie, aniżeli chleba. Przybądź nam Miłościwa Pani ku pomocy”.
 
To słowa modlitwy z maja 1994 roku podczas pierwszych Gminnych Dni Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. Wzruszające spotkanie Osób Niepełnosprawnych, Władz Gminy, Wolontariuszy, Mieszkańców. Przez wiele lat powtarzaliśmy tą modlitwę, najczęściej w Sanktuarium św. o Pio w Terliczce z udziałem Wielkiego Przyjaciela naszego Stowarzyszenia- o.Jana, czasem w Parafii w Łące. W kolejnych latach gdy do I Komunii Św. przystępowały Dzieci Niepełnosprawne z naszej Gminy. W 2000 roku naszą inicjatywę przekazaliśmy do Starostwa Powiatowego. Do dziś co roku organizowane są Powiatowe Dni Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. 25 maja o godz.14.00 w trzydziestą rocznicę znów spotkamy się na Mszy św. w Sanktuarium w Terliczce. Mamy za co dziękować- za naszą Wspólnotę, Wolontariuszy, Darczyńców, Ludzi Dobrego Serca, dzięki którym zmienialiśmy życie Osób, które nie otrzymały szans danych osobom pełnosprawnym. Każdy z nas zaniesie do Matki Bożej Fatimskiej i św.o. Pio intencje, tylko jemu wiadome W tym roku chcemy naszą szczególną uwagę zwrócić uwagę na Matki Osób Niepełnosprawnych. Stąd data spotkania, w przeddzień DNIA MATKI i hasło „Dzień Matki- historie wyjątkowej miłości”. Bo też miłość Matki do Dziecka Niepełnosprawnego jest wyjątkowa. Po Mszy św. zapraszamy Rodziny Osób Niepełnosprawnych pod „Grzybek” koło OSP w Trzebownisku na wspólną zabawę. Będziemy razem świętować „Dzień Matki”, „Dzień Dziecka” i cieszyć się z bycia razem.
 
                                                                                           Teresa Tomaka
                                                                                   Przewodnicząca Zarządu