Nasza Gminna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego

Założyliśmy ją ponad 10 lat temu z myślą o osobach niepełnosprawnych i obłożnie chorych z terenu naszej Gminy. Wyposażyliśmy ją w niezbędny sprzęt głównie z pomocą Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej z Chicago i wielu innych Darczyńców. W wypożyczalni jest już 28 łóżek wspomagających obsługę osób obłożnie chorych wyposażonych w komplet materaców przeciwodleżynowych, chodziki, wózki inwalidzkie i inny drobny sprzęt. Żeby pożyczyć łóżko, materace przeciwodleżynowe, chodzik, czy wózek inwalidzki nie potrzeba zaświadczeń lekarskich. Nie ograniczamy też czasu na który wypożyczany jest sprzęt. Wypożyczenie sprzętu jest całkowicie bezpłatne. O tym, że była to dobra decyzja świadczy fakt, że większość sprzętu jest w domach osób obłożnie chorych. Aktualnie wypożyczalnia została przekazana do GOPS. Nasze Stowarzyszenie stara się na bieżąco dokonywać zakupów niezbędnych do funkcjonowania wypożyczalni. Serdecznie dziękujemy Kierownictwu GOPS  w Trzebownisku p. Marii Fluda za współpracę. Panu Wójtowi Lesławowi Kuźniarowi za decyzję o przeznaczeniu nowych pomieszczeń na lokalizację wypożyczalni w pobliżu GOPS. Wszystkim Darczyńcom za pomoc. „Razem możemy więcej”. To przesłanie towarzyszy nam od wielu lat i naprawdę się sprawdza.
Aktualny kontakt do Wypożyczalni: 17 77 13 772 p. Karol Ząbik oraz p. Małgorzata Stach.