NASZA AKCJA „ SPÓJRZ WOKÓŁ SIEBIE” MA JUŻ 20 LAT

Akcja ” Spójrz wokół siebie” została po raz pierwszy zainicjowana przez nasze Stowarzyszenie w 2001 roku i tym różniła się od innych, że to rodziny osób niepełnosprawnych miały za zadanie znaleźć wśród swoich sąsiadów, osoby potrzebujące pomocy. Sami doświadczeni przez los, mieli nieść pomoc innym. W kolejnych latach do akcji  przystąpili Radni Powiatu Rzeszowskiego, Koła Gospodyń Wielskich, Szkoły, Władze Gminy Trzebownisko, Darczyńcy. Za ponad miesiąc święta Bożego Narodzenia, a wcześniej do większości dzieci zapuka Św. Mikołaj. Dla wielu osób samotnych, rodzin borykających się z problemami finansowymi, będzie to smutny czas. W zgiełku dnia codziennego, może nie zauważyliśmy, że to nasi sąsiedzi. Zastanówmy się co zrobić, aby „jedną godziną szczęścia rozpromienić smutne szare życie”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzebowniska już o tym pomyślały. Będą pierniczki udekorowane w naszym Gminnym Centrum Dziennej Aktywności, kartki wykonane przez nasze Dzieci, drobne upominki  i serdeczne życzenia dla wszystkich osób samotnych, chorych niepełnosprawnych. Przyłączcie się do nas. Kolejna fala pandemii znów uniemożliwia normalne funkcjonowanie wielu osobom. Zadzwońmy do sąsiada
i zapytajmy czy możemy w czymś pomóc. Ten drobny gest może spowodować, że ktoś w naszym sąsiedztwie poczuje się mniej samotny. To tak niewiele, a tak bardzo wiele………….
Nie szukaj daleko, „spójrz wokół siebie” i sprawdź, czy tuż obok Ciebie, ktoś nie potrzebuje pomocy.