Nasza gminna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

 
 
Założyliśmy ją 8 lat temu z myślą o osobach niepełnosprawnych i obłożnie chorych
z terenu naszej Gminy. Wyposażyliśmy ją w niezbędny sprzęt głównie z pomocą Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej z Chicago i wielu innych Darczyńców.
W naszej wypożyczalni jest już 26 łóżek wspomagających obsługę osób obłożnie chorych, 53 materace przeciwodleżynowe, 7 chodzików, 10 wózków inwalidzkich i inny drobny sprzęt. W czasie tych 8-miu lat pomogliśmy 126 osobom. Jeśli w naszej wypożyczalni nie ma aktualnie potrzebnego sprzętu pomagamy znaleźć go w innych wypożyczalniach. Żeby pożyczyć łóżko, materace przeciwodleżynowe, chodzik, czy wózek inwalidzki nie potrzeba zaświadczeń lekarskich. Nie ograniczamy też czasu na który wypożyczany jest sprzęt. Niektóre łóżka są już u osób obłożnie chorych nawet kilka lat. Wypożyczalnia służy mieszkańcom Gminy Trzebownisko i jest bezpłatna. Informację na temat sprzętu można uzyskać pod nr tel.17 7721350 w godzinach od 8.00-14.00 Dziękujemy naszym Darczyńcom. Wspólnie pomagamy w trudnej pomocy osobom obłożnie chorym, pozostającym w domach. Może kiedyś ta pomoc będzie potrzebna nam.