„NIE WYBIERAMY SOBIE ŻYCIA”

„Nie wybieramy sobie życia, to ono wybiera nas. Nie mamy też wpływu na to, ile przypadnie nam w udziale szczęścia, a ile smutku” pisał Paulo Coelho. Co to jest szczęście, kiedy życie wybrało nam zespół Downa czy czterokończynowe porażenie mózgowe. Czy moje dzieci niepełnosprawne z którymi jestem od ponad 25 lat, mają takie chwile,  w których są szczęśliwe. Przez te lata zobaczyłam, że nie mają dużych wymagań. Oczekują miłości i możliwości dzielenia się miłością. Wszystkie dzieci, które są z nami,  mają kochające rodziny i mają nas. Mają miejsce w którym mogą tańczyć, śpiewać, malować i tulić się do wszystkich, którzy staną na ich drodze. Czy to jest ich szczęście, czy może jednak nasze. Ja myślę, że przede wszystkim nasze.

I znów Paulo Coehlo pisze „ To prawda , że nie wybieramy sobie życia, ale decydujemy, co zrobimy ze szczęściem  i smutkiem które są nam przeznaczone.” Jeśli życie obdarzyło nas smutkiem zapraszam do naszego Gminnego Centrum Dziennej Aktywności. Są tam osoby, które nas przytulą i przekażą nam cudowną energię. Doznaję tego od 25 lat. Stawiała mnie na nogi kiedy Opatrzność powiedziała „Sprawdzam” .  Jeśli zaś wydaje nam się, że świat leży u naszych stóp, też zapraszamy do naszego Centrum. Są tam osoby, które bez naszej pomocy nie będą szczęśliwe. Nie dostały takiej szansy. Bo czym jest szczęście, jeśli nie możemy się nim podzielić.

Kochani. To taki wstęp do mojej prośby. Zbliża się okres rozliczeń PIT. Bardzo chciałabym prosić o wsparcie 1% podatku naszego Stowarzyszenia. Jeśli jednak już macie adresata swojej darowizny nie zmieniajcie go. Najważniejsze, że dzielicie się już swoim szczęściem.  Jeśli jednak wybierzecie nas, będziemy ogromnie wdzięczni.

Paulo Coehlo pisał „Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad”.Jeśli wybierzecie nas, Wasz ślad będzie w radosnych buziach naszych dzieci.
Nasz KRS 0000014568. W ich imieniu i  naszym dziękujemy.

Teresa Tomaka