,, Każdy ma szanse na sukces”

                                   

12 stycznia zainaugurowaliśmy program „Każdy ma szanse na sukces”, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie w 2018 roku. Po kolejnych latach integracji
w świecie „tradycji”,  „teatru” , „sztuki”, „ekologii” przyszedł czas na indywidualne odkrycie twórczego potencjału  u każdego z osób niepełnosprawnych, uczestniczących w programie. Czym ten program będzie różnił się od poprzednich. Do tej pory to Zarząd Stowarzyszenia podejmował decyzję o kierunku działań na kolejny rok.
W 2018 roku to osoby niepełnosprawne wybiorą  zajęcia najbardziej ich pasjonujące.
W wyniku tych wyborów zostaną zatrudnieni specjaliści, którzy będą pomagać im
w rozwoju. Będą to wybory indywidualne i też indywidualna ocena „sukcesu”. Można będzie ich dokonać dwa razy w roku i dwa razy w roku będzie prezentacja osiągnięć podczas wystaw, pokazów, prezentacji. I tak pasjonaci tańca, zajęć manualnych, florystyki, gastronomii, śpiewu, literatury będą mogli rozwijać swoje zdolności. To czas samorealizacji dla naszych dzieci. W programie będą mogli wziąć udział opiekunowie dzieci. Mamy nadzieję, że nasze działania pozytywnie wpłyną na ich samoocenę i sprawią im dużo radości. Równocześnie przez cały 2018 roku będziemy prowadzić Gminne Centrum Dziennej Aktywności dla młodzieży niepełnosprawnej, która nie jest objęta obowiązkiem szkolnym,  stałą rehabilitację usprawniającą  oraz dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. W miarę posiadanych środków będziemy doposażać bezpłatną gminną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego dla osób obłożnie chorych i będziemy dbać o nasz OGRÓD MARZEŃ, a w nim Aleję DRZEW ŻYCIA dzieci które przedwcześnie nas opuściły oraz osób, które
w zdecydowany sposób przyczyniły się do poprawy ich niekiedy krótkiego życia.
W OGRODZIE MARZEŃ będziemy organizować plenery malarskie i spotkania integracyjne.  Tradycyjnie założyliśmy sobie bardzo ambitny plan. Wierzymy, że uda nam się go zrealizować. Przez 25 lat wprowadzaliśmy nowatorskie i ambitne plany przede wszystkim dzięki naszym Darczyńcom. Wielokrotnie za to dziękowaliśmy.  Wierzymy, że nadal razem „godziną szczęścia będziemy rozpromieniać smutne, szare życie” osób, które nie otrzymały szans danych osobom pełnosprawnych. I za to z góry dziękujemy i zapraszamy do odwiedzenia naszego Gminnego Centrum Dziennej Aktywności w ZS w Łące oraz naszej strony internetowej www.niepełnosprawni-trzebownisko.pl oraz profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

I jeszcze jeden powód do radości w dniu dzisiejszym. Kasia obchodziła swoje 25-te urodziny. Kasiu. Samych cudownych, pełnych miłości chwil w Twoim życiu.