„Upływa szybko życie, jak potok płynie czas”

Po raz pierwszy spotkaliśmy się w grudniowe popołudnie 25 lat temu, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Trzebownisku. Nie wiedzieliśmy o sobie nic.
Każdy z nas pamięta tylko łzy wzruszenia po obu stronach. Dziś spotkaliśmy się
w Gminnym Centrum Dziennej Aktywności, aby powspominać minione lata i to pierwsze spotkanie. Jak przystało na kochającą się rodzinę wiemy o sobie wszystko.
I tak jak wtedy razem ze wspomnieniami, cisnęły się nam się do oczu łzy wzruszenia.
W ten świąteczny dzień przyjechała do nas Przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Kowal i Wójt Gminy Pan Lesław Kuźniar. 16 listopada 2017 r. Kapituła ORDERU DOBROCI przyjęła w poczet Kawalerów ORDERU DOBROCI Radę Gminy Trzebownisko i Pana Wójta. Uroczyste przekazanie ORDERU Radzie Gminy odbyło się na posiedzeniu Rady w ubiegły piątek. Dziś dzieci przekazały ORDER Panu Wójtowi.
Za ogromne wsparcie jakie okazują nam przez całe 25 lat. Za to, że każde kolejne Władze sprawiają, że gmina stała się domem osób niepełnosprawnych, w którym czują się pełnoprawnymi członkami społeczności lokalnej. 25 pięknych czerwonych róż i wiele namalowanych serduszek otrzymała założycielka i Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Pani Teresa Tomaka. To było ciepłe, serdeczne spotkanie bliskich sobie ludzi. Nie dojechał Św. Mikołaj, ale Śnieżynki spisały się na medal. Jak zwykle spotkanie uświetniły występy zespołu tanecznego Nowa Nadzieja, przygotowane przez Panią Martę Berdel. Ciepłe słowa podziękowania popłynęły również do opiekunek w Centrum – Pani Moniki Moskwy Ataman i Pani Anny Micał. Jutro zaczniemy 26 rok naszej działalności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas po drodze. To dzięki Wam nie zwątpiliśmy
w sens decyzji  podjętej w to grudniowe popołudnie, 25 lat temu . Mamy nadzieję, że dobre serca Darczyńców będą towarzyszyć nam  nadal.