Muzykoterapia dla wszystkich

 

Jak prosto i pięknie być z sobą poprzez muzykę, ruch, taniec, głos. Muzyka naprawdę działa – dociera do naszych emocji i pozwala nam je odblokować.

Poniedziałkowe spotkanie uczniów klasy V Zespołu Szkół w Łące z młodzieżą niepełnosprawną z Gminnego Centrum Dziennej Aktywności było muzykoterapią
i choreoterapią dla wszystkich. Okazuje się, że tak wiele możemy powiedzieć bez słów, a  muzyka i sztuka wydobywa z nas wszystkich szczere, dobre słowa. To było zwykłe
i zarazem niezwykłe wydarzenie – zabawa, wielka otwartość i normalność.  Zespół „Nowa nadzieja” zaprezentował kilka impresji tanecznych  – dzieci błyskawicznie odkryły wszystkie myśli przewodnie, uczucia oraz ukryte treści i co jest wspaniałe – podzieliły się swoimi odczuciami i skojarzeniami. To dobrze doświadczyć, że jest na świecie wiele wrażliwych młodych osób, skłonnych do refleksji, potrafiących dostrzegać niewidzialne.

Spotkanie było wspólnym doświadczeniem radości. Ruch, wspólne muzykowanie, spontaniczne, szczere interakcje – oby więcej takich chwil otwierających na siebie samego i drugiego człowieka.