Świętowaliśmy w Międzynarodowym Dniu Osoby Niepełnosprawnej

 

jasionka-008

Trzeciego grudnia 1992 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło dzień 3 grudnia, Międzynarodowym Dniem Osoby Niepełnosprawnej. Celem Uchwały było zwrócenie uwagi społeczeństwa międzynarodowego, na problemy osób niepełnosprawnych. Dla naszego Stowarzyszenia było to podwójne święto. 4 grudnia 1992 roku na pierwszej imprezie integracyjnej mikołajkowo-wigilijnej, podjęliśmy decyzję o utworzeniu naszego Stowarzyszenia. Dwadzieścia cztery lata twórczej pracy, tworzenia programów, spotkań integracyjnych, wyjazdów wakacyjnych, podniosłych chwil; tych radosnych i bardzo smutnych. Aby o tym powspominać spotkaliśmy się w Dworze Ostoya w Jasionce
k. Rzeszowa. Na nasze świętowanie przybyli Goście: Dzieci i Młodzież niepełnosprawna z powiatu rzeszowskiego, łańcuckiego i miasta Rzeszowa wraz z Opiekunami oraz Dyrektorami WTZ: Panią Anną Dębską oraz Alicją Rojek, Wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar, Radni Gminy Trzebownisko z Przewodniczącą Rady Panią Małgorzatą Kowal, Dyrektor GOK w Trzebownisku Pan Wiesław Sierżęga,Wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego Pan Marek Sitarz, Dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON Pan Maciej Szymański, Z-ca Dyrektora PCPR w Rzeszowie Pan Jacek Górak. Spotkanie było okazją do wręczenia ORDERÓW DOBROCI osobom, które w sposób szczególny „spełniają zadanie anioła na ziemi”. Kawalerami ORDERU DOBROCI zostali: Pani Agata Kunasz z Trzebowniska, Pani Karolina Tomaka – Tomasik z Trzebowniska, Pan Paweł Tomasik z Trzebowniska,  Pan Józef Fedan z Wólki Podleśnej, Pan Dariusz Kwieciński z Dąbrowy Tarnowskiej, Pan Marek Sitarz z Trzebowniska. Kandydatury do ORDERU zgłosili rodzice dzieci niepełnosprawnych. Po części oficjalnej osoby niepełnosprawne uczestniczyły w warsztatach „ArtTerapia-integracja przez sztukę”. Powstały piękne stroiki, kartki świąteczne, bombki, udekorowane pierniczki. Po warsztatach  uczestnicy otrzymali upominki mikołajkowe. Impreza została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Wsparcie otrzymaliśmy od Podkarpackiego Banku Żywności. Radni Gminy Trzebownisko przekazali darowiznę na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Pierniczki upiekły Panie z KGW z Gminy Trzebownisko. Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar. Imprezę uświetniły występy zespołu tanecznego Nowa Nadzieja prowadzonego przez Panią Martę Berdel-Dudzińską. Było to ciepłe i radosne spotkanie.

Dziękujemy wszystkim którzy pomagają nam „godziną szczęścia rozpromieniać smutne szare życie”.

jasionka-021

jasionka-065

jasionka-082 jasionka-079 jasionka-080 dsc04227