Wizyta miłych Gości

20161005_143843 W środę, 5 października nasze Stowarzyszenie odwiedzili Panowie Christopher T. Nowotarski oraz Steve H. Tokarski z Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Amerykańskiej z Chicago. Była to dla nas ogromnie miła niespodzianka, a zarazem okazja, aby pokazać na co zostały wydane darowizny, przekazywane nam przez Fundację. To w znacznym stopniu dzięki tym darowiznom, możemy objąć pomocą wszystkie zgłaszające się do Stowarzyszenia dzieci niepełnosprawne z Gminy Trzebownisko. Likwidujemy bariery architektoniczne w domach, finansujemy: sprzęt rehabilitacyjny, rehabilitację usprawniającą oraz logopedyczną dzieci, muzykoterapię, turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy integracyjne, wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Darowizna do tej pory pochodziła ze spadku po Panu Józefie Kamińskim. W naszym OGRODZIE MARZEŃ rośnie DRZEWO ŻYCIA Pana Józefa. Dzieci pielęgnują go i sadzą pod nim kwiaty. „Żyj tak, aby ślady twoich stóp, przeżyły Ciebie.” Pan Józef żył i mieszkał w USA. Pewnie nic nie wiedział o naszej Gminie. Jego ostatnią wolą było, aby część Jego spadku przekazać na pomoc dzieciom niepełnosprawnym w Polsce. Z dobrą nowiną przyjeżdżają do nas od czterech lat Panowie Nowotarski i Tokarski. Pokonują tysiące kilometrów. Za każdym razem serdeczni, wzruszeni. Podczas spotkania nasz  zespół taneczny Nowa Nadzieja wykonał dla miłych Gości wzruszającą inscenizację p.t. Skrzydła. Dzieci pochwaliły się pięknymi pracami wykonanymi w ramach programu ArtTerapia- podróż w głąb siebie. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panu Nowotarskiemu i  Panu Tokarskiemu ORDER DOBROCI, który od 2016 roku przyznawany jest przez powołaną w Stowarzyszeniu Kapitułę. Za pośrednictwem Panów ORDER DOBROCI został przekazany dla Pani Virginii Sikora Prezydent Fundacji.
W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar. Wszystkim serdecznie dziękujemy .